Festivalul Internaţional de folclor „Cântecul de dragoste de-a lungul Dunării” Ediția a XIV–a, Brăila, România, 24-25 iulie 2020

Evidențiat

Nr. 1334/03.07.2020

Lista concurenților admiși în urma preselecției

Concurenți români

  1. Anton Cătălina-Mariana – Muntenia
  2. Betej Elena-Andrada-Mădălina – Gorj
  3. Călin Iuliana-Elena – Argeș
  4. Drăghici Viorel-Gabi – Muntenia (Brăila)
  5. Ene Lorena-Minodora – Gorj
  6. Ghelase Nicoleta – Muntenia (Brăila)
  7. Girel Andrei-Nicolae – Dobrogea
  8. Guzic Ionela – Sudul Gorjului
  9. Lăcătuș Anamaria – Vrancea
  10. Lipioașcă Gabriela-Elena – Muntenia (Prahova)
  11. Lupu Roxana – Moldova
  12. Marica Aurora-Mihaela – Oltenia-Dolj
  13. Oprea Ecaterina – Zona de Sud a Moldovei
  14. Păun Stelian – Vlașca
  15. Pop Alexandru – Țara Zarandului
  16. Popa Bianca-Diana – Gorj
  17. Roman Ana-Maria – Bucovina
  18. Ursachi Liliana – Iustina –  Bucovina, Subzona Rădăuți
  19. Vasilescu Dan Constantin – Valea Hârtibaciului

 Concurenți străini:

  1. Spinei Damian – Republica Moldova


Festivalul de folclor – ediția 2016 – Lista concurenților admiși în urma preselecției

Festivalul Internațional de Folclor
„Cântecul de dragoste de-a lungul Dunării”
Ediția a X-a, Brăila,România, 26-28 iulie 2016

Lista concurenților admiși în urma preselecției

       Concurenți români:

  1. Bărbat Denisa Ioana-zona Secașelor
  2. Bordeianu Silvia Mihaela-zona Moldova
  3. Bugnar Lacatîș Ionela Cristina-zona Valea Bârgăului
  4. Cozma Ancuța Maria-zona de câmpie a Mureșului
  5. Furic Adriana Iozefina (Furikova)-zona Bihor-Sălaj
  6. Ghelase Nicoleta-zona Brăila
  7. Herăscu Constantin Cosmin–zona Oltenia
  8. Iancu Dan Alexandru –zona Oltenia
  9. Ionescu Alina-zona Muntenia
  10. Iordache Iuliana Andrada-zona Muntenia
  11. Lutu Florica (Florentina)-zona Argeș
  12. Marica Aurora Mihaela – zona Oltenia-Dolj
  13. Măgureanu Răzvan Florentin–zona Oltenia
  14. Mărgineanu George-zona Argeș
  15. Mocăniță Laura-zona Dobrogea
  16. Popescu Anișoara-zona Romanați Olt
  17. Prisacă Laura Florina-zona Valea Avrigului
  18. Radu Raluca-zona Podișul Central Moldovenesc
  19. Rolnic Denisa Minodora-Valea Barcăului
  20. Stănilă Cristina Andreea-zona Ținutul Pădurenilor Hunedoara
  21. Stroie Dan Dumitru-zona Mărginimea Sibiului
  22. Ursachi Liliana Iustina-zona Bucovinei
  23. Uță (Prună) Larisa Vasilica-zona Țara Chioarului Maramureș
  24. Vladu Gelica Gabriela- zona Romanați Olt

Concurenți străini:

  1. Dimova Aliona-Ucraina
  2. Petar Kirilov-Bulgaria
  3. Zaloj Ion-Ucraina
  4. Grup Dunav- Serbia
  5. Popov Violeta – Moldova
  6. Vuicu Marcela -Moldova